I Warsztaty sekcji makrofitowej Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
13.03.2013.

Monitoring makrofitowy

I Warsztaty sekcji makrofitowej Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego
Jeziory k. Poznania, 20-21.06.2013 roku
KOMUNIKAT NR 2
KOMUNIKAT NR 1


Pierwsze spotkanie sekcji makrofitowej Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego jest organizowane wspólnie przez Katedrę Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Zakład Ochrony Wód UAM oraz Poznański Oddział PTH w dniach 20-21 czerwca 2013r w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach k. Poznania.
Spotkanie będzie miało charakter warsztatów metodyczno-szkoleniowych pt. „Monitoring makrofitowy” i poświęcone będzie aktualnym problemom związanym z zastosowaniem metod monitoringu i oceny stanu ekologicznego różnego typu ekosystemów wodnych z wykorzystaniem makrofitów. Pierwszego dnia (20 czerwca) planujemy referaty i postery oraz zebranie organizacyjne sekcji. Drugi dzień spotkania (21 czerwca) będzie miał charakter warsztatów terenowo-szkoleniowych. 

Wystąpienia konferencyjne, streszczenia i publikacje
Przewidujemy referaty plenarne, komunikaty w formie 15-20 minutowych wystąpień oraz postery poświęcone różnym aspektom badań nad roślinami wodnymi i ich rolą w hydrosystemach. Zastrzegamy sobie możliwość poproszenia autorów o zmianę formy wystąpienia. Przewidujemy druk pełnych tekstów prezentacji. Szczegółowe informacje zostaną przekazane w następnym komunikacie, a prace zostaną zebrane od autorów w trakcie konferencji.
Streszczenia (Objętość: do 1 strony znormalizowanego maszynopisu, czcionka Times New Roman 12 pkt., interlinia 1,5 wiersza, bez rysunków, tabel i spisu literatury oraz bez wprowadzania w tekście wyróżnień innych niż kursywa (gatunki/rodzaje). Układ: tytuł wystąpienia, imię i nazwisko autora/autorów, pełna nazwa i adres instytucji, adres e-mail, tekst streszczenia) należy przesyłać do 15 marca.

Miejsce obrad, zakwaterowanie i przewidywane koszty
Spotkanie odbędzie się w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach k. Poznania na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zakwaterowanie w pokojach 2-6 osobowych o standardzie turystycznym. Więcej o lokalizacji Stacji i bazie noclegowej na stronie www.amu.edu.pl/jeziory
Wysokość wpisowego wstępnie szacowana jest na poziomie około 150-200 zł. Przewidywany pełny koszt (wpisowe, noclegi, pełne wyżywienie) to około 300-350 zł od osoby. Dokładne koszty pobytu zostaną podane indywidualnie po otrzymaniu karty zgłoszenia.

Zgłoszenia
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego przesłanie go do 15 lutego br. na podany poniżej adres lub e-mail – forma preferowana. Na podstawie zawartych w nim informacji określimy koszty udziału w konferencji indywidualnie dla każdego uczestnika – zależnie od ilości osób, wielkości wpisowego, liczby noclegów, wybranych posiłków. Wiadomość o skalkulowanym koszcie udziału oraz o koncie, na które należy dokonać wpłaty otrzymacie Państwo na przełomie marca/kwietnia br. Bardzo prosimy o rozpowszechnienie tego Komunikatu wśród osób zainteresowanych badaniami nad hydromakrofitami oraz monitoringiem makrofitowym. Wszystkie osoby które wyrażą zainteresowanie udziałem w spotkaniu i nadeślą wypełniony formularz zgłoszeniowy otrzymają Komunikat nr 2.

Ważne terminy:
- zgłoszenie udziału w Konferencji (przesłanie formularza zgłoszeniowego ) – do 15 lutego
- nadsyłanie streszczeń – do 15 marca
- Komunikat nr 2  - po 15 marca
- wniesienie opłat (wpisowe + koszty pobytu) – termin i numer konta podamy w Komunikacie 2
- przekazanie pełnych tekstów publikacji – najpóźniej w czasie konferencji (szczegóły dotyczące publikacji pokonferencyjnych w Komunikacie 2)

W imieniu Organizatorów:

Dr Ryszard Piotrowicz
Zakład Ochrony Wód, Wydział Biologii UAM
ul. Umultowska 89, 61-614 Poznań
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć