Zmarł Prof. dr hab. Mirosław Łuczyński Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.02.2018.

 

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 2 lutego 2018 r. odszedł od nas

Prof. dr hab. Mirosław Łuczyński

Był członkiem Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego. Związany był z Instytutem Rybactwa Śródlądowego, a następnie z Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Zajmował się genetyką populacyjną i inżynierią genomową ryb.

Msza żałobna odbyła się 10 lutego o godzinie 10:30 w kościele Św. Franciszka z Asyżu, ul. Benedykta Dybowskiego 2, Olsztyn - Kortowo. Pogrzeb na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej 9 w Olsztynie > Zarząd Olsztyńskiego Oddziału

Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego

 

 

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
#s3gt_translate_tooltip_mini { dislay: none !important; }
 
Zmarł Prof. dr hab. Ryszard Kolman Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.02.2018.

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 lutego 2018 roku zmarł nasz kolega

Prof. dr hab. Ryszard Kolman

Był długoletnim członkiem Olsztyńskiego Oddziału PTH. Kierował Zakładem Ichtiologii Instytutu Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza w Olsztynie. Walnie przyczynił się do rozpowszechnienia reintrodukcji jesiotra i pozyskiwanego z niego kawioru.
Pożegnanie Profesora odbyło się w piątek 9 lutego 2018 r. o godzinie 12:00 w domu pogrzebowym przy ulicy Poprzecznej 9B w Olsztynie a pogrzeb w sobotę 10 lutego o godzinie 10:00 na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie, ul. Poprzeczna 9.

Zarząd Olsztyńskiego Oddziału
Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego

 

 

 

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
#s3gt_translate_tooltip_mini { dislay: none !important; }
 
XXIV Zjazd Hydrobiologów Polskich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
01.02.2018.
Adres do korespondencji:
POLSKIE TOWARZYSTWO HYDROBIOLOGICZNE Oddział we Wrocławiu
Zakład Hydrobiologii i Akwakultury,  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
ul. Chełmońskiego 38 C, 51-630 Wrocław

PTH OWr 10/2017                                                                                                             Wrocław, 2017.10.06
                                 
Komunikat I

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że kolejny XXIV Zjazd Hydrobiologów Polskich odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 4-7.IX.2018 r. W dniu 4.IX.2018 r. w godzinach popołudniowych odbędzie sięspotkanie robocze Zarządu Głównego PTH i komitetu organizacyjnego. Już teraz prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na przyjazd do stolicy Dolnego Śląskai wzięcie udziały w Zjeździe. Hasłem przewodnim Zjazdu będzie:

„Hydrobiologia w obliczu zmian klimatu”


Aby przygotować Zjazd organizacyjnie ku zadowoleniu uczestników, do końca 2017 r. prosimy o nadsyłanie propozycji sekcji tematycznych. Prosimy też o rozpropagowanie informacji o Zjeżdzie wśród członków PTH, współpracowników i „niezrzeszonych” hydrobiologów, doktorantów i studentów. Podczas Zjazdu chcemy zaproponować uczestnikom zwiedzanie Afrykarium Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie Hydropolis. W sobotę 8.IX.2018 r. dla chętnych przewidujemy możliwość wycieczki do rezerwatu Stawy Milickie.

Dla potrzeb organizacyjnych Zjazdu w najbliższym czasie zostanie stworzona strona internetowa. Korespondencję w sprawach Zjazdu prosimy kierować pod adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Kolejne komunikaty będziemy rozsyłać w miarę postępu prac organizacyjnych.

Z serdecznymi pozdrowieniami w imieniu komitetu organizacyjnego

Przewodniczący Oddziału Wrocławskiego PTH
Dr hab. Wojciech Dobicki, prof. nadzw. UPWr